مقالات آموزشی

5 حقیقت شگفت انگیز درباره مغز انسان (2)

در حالتی که ما به طور همزمان به چندکار رسیدگی می‌کنیم میزان خطا تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد و انجام یک کار مشخص ممکن است به زمانی دوبرابر حالت عادی نیاز داشته باشد . در واقع ما مشغول تقسیم کردن منابع مغز و حواسمان در چندکار مختلف هستیم .

ادامه مطلب »

5حقیقت شگفت انگیز درباره مغز انسان (1)

من همیشه فکر می‌کردم که انسان‌ها می‌توانند چندکاره باشند، یعنی در یک زمان می‌توانند سریال مورد علاقه‌شان را تماشا کنند، با ایمیل یک قرار کاری را هماهنگ کنند و حواسشان به تکالیف فرزندان‌شان هم باشد و از آن جالب‌تر این انتظار را همیشه از اطرافیانم داشتم که در قبال موضوعات مرتبط با من همین‌گونه رفتار کنند . 

ادامه مطلب »

اتفاقات خوب زندگی

آنقدر مشغولیت های بی معنی و زائد دور خود بوجود آورده ایم که به راحتی حواسمان پرت می شود . در کامپیوتر شخصی خود صدها برنامه سرگرم کننده داریم که می تواند توجه ما را به خود جذب کرده و مانع از درس خواندنمان شود . اگر می توانید پای تلوزیون بنشینید و حال کنید، چرا باید بیرون رفته و ورزش کنید؟ حیف نیست که این بدنتان تکانی بخورد؟

ادامه مطلب »

درس هایی برای زندگی (2)

اگر به توانایی خود برای گرفتن یک تصمیم مهم شک داشته باشید، این را در نظر بگیرید: مطمئناً اگر پرنده‌ای با بال‌های سالم در قفسی گرفتار شود، به توانایی خود برای پرواز کردن شک خواهد کرد . شما هنوز بال‌هایتان را دارید، اما عضلاتتان برای پرواز ضعیف شده‌اند . 

ادامه مطلب »

تست زنی پارتیزانی

بی‌شک سطح دانش و مهارت‌تان در تست‌زنی برای تمامی درس‌ها همسان نیست. میزان علاقه‌تان به برخی درس‌ها بیشتر و به برخی دیگر کمتر است. برخی درس‌ها را با هزار ضرب و زور مطالعه کرده‌اید و برخی دیگر را با علاقه فراوان خوانده‌اید. همچنین؛ درس‌ها را در سطح‌های متفاوتی تمرین کرده‌اید. 

ادامه مطلب »

روش تست زنی موفق را می دانید ؟

یکی از مشکلات دانش آموزان یا دانشجویان این است که گاهی اوقات و در برخی دروس،نتایج آزمون ها، انتظارات آنها را برآورده نمی کند و به عبارت دیگر نمرات آنها از سطح انتظارشان پایین تر است. شاید این جمله را بارها و بارها شنیده باشیم که دانش آموزی  می گوید: خیلی خوانده بودم، نمی دانم چرا نمره ام پایین است ؟!!

ادامه مطلب »